PERSONAL DIDACTIC

ARII CURRICULARE 2023 – 2024

Personalul școlii

Învățătoare

Neag Ștefania

Maliţa Adriana

Roman Aurica Florina

Tomoiagă Raluca

Sângeorzean Estera

Mirescu Daniela Ionela

Roman Valeria

Honţan Daniela

Nistor Andrada

Tămaș Teodora

Limbă și comunicare | Limba și literatura română

Baltă Mirela

Ștefea Adriana

Groza Claudia Maria

Mureşan Angela

Szakacs Nadina Maria

Oros Rodica

Limbă și comunicare | Limbi moderne

Bâgu Corina

(lb. engleză)

Matei Budai Daniela

(lb. engleză)

Toth Daniela

(lb. engleză)

Bruțiu Maria

(lb. engleză)

Nini Lenuța Voichița

(lb. franceză)

Haniș Raluca Mihaela

(lb. engleză)



Chiș Anca

(lb. franceză)

Nistora Agneta

(lb. engleză)

Matematică și Științe | Matematică

Kallos Camelia Eugenia

matematică

Mateș Denisa

matematică

Călbeaza Iosif

matematică

Pârv Diana

matematică

Costea Elvis Beniamin

matematică

matematică

Matematică și Științe | Fizică – Chimie – Biologie

Căldare Cristina

biologie/PM

Abrudean Ioana Andrea

biologie/PM

Cotuna Lavinia

biologie/chimie

Gribovan Vitalie

biologie/chimie

Dărău Aurelia

fizică

Pușcaș Larisa

fizică

Om și Societate | Istorie – Geografie – Ştiinţe socio-umane – Religie

Koller Florin

rel. ortodoxă

Marţi Mircea

rel. ortodoxă

Sala Gabriel Constantin

geografie

Kurunczi Flavius

istorie + civică

Micu Vasile

rel. penticostală

Maghiş Ruxandra

istorie
educație socială

Tipei Adina

geografie

Educație Fizică și Sport – Arte

Creța Claudia Alina

ed. fizică

Ferchi Avrămuț Raluca Emilia

desen

Irimia Cristian

ed. fizică

Vonvea Robert Sergiu

muzică

Klein Adriana

ed. fizică

Tehnologii – Tehnic – Tehnologia informaţiei şi comunicării

Incicău Adrian Cosmin

economie

Orodan Ana Maria

economie

Boloș Bogdan

construcții

Zaharia Mariana

construcții

Ienășescu Ioan

info. și TIC

Tanchiș Adrian Vasile

logică

Iamandii Gheorghe

m.i. c-ții

Fritea Viorel

m.i. c-ții

Both Ioan

construcții

Miron Alina

info. și TIC

Țica Marius

economie/construcții

Nistor Adriana

logică

Tolci-Soare Anica

construcții

Stoica Florentina

construcții

Țica Gheorghiţa

info. și TIC

Tehnologii – Resurse naturale şi protecţia mediului – Chimie industrială – Educaţie tehnologică

Audi Florentina

protecţia mediului

Sârb Ioan

protecţia mediului

Buruiană Laura

logoped

Muntenița Laura

consilier școlar

Bacalu-Rus Denisa

protecţia mediului

Cătană Ramona

protecţia mediului

Tanchiș Adrian Vasile

consilier școlar

Sabău Maria

asistent med.

Bochiș Carmen

protecţia mediului

Micălăcian Lucica

protecţia mediului

Oprea Anca

prof. de sprijin

Personal didactic auxiliar

Pașca Dorica

administrator financiar

Marta Felicia

secretar

Vrăjitoriu Eugenia

administrator financiar

Miron Alina

informatician

Borzași Cristina

secretar

Todoca Claudia Lorena

bibliotecar

Todoca Anişoara

secretar şef

Cimpoeru Mariana

administrator
patrimoniu
pedagog

Personal nedidactic

Șeran Dan

muncitor

Meszaroş Monica

îngrijitor

Ciupe Alina

îngrijitor

Fedor Gheorghe

portar

Mihoc Emanuel

muncitor

Marton Nastaca

îngrijitor

Todorescu Florica

îngrijitor

Beleiu Traian

portar

Gace Călin

muncitor

Florea Nicoleta Mariana

îngrijitor

Costea Lucia Mihaela

îngrijitor

Moț Petru

portar

Moț Cristina

bucătar